prefabrik

KONTEYNER
Sayfa: Anasayfa / Makale / KONTEYNER
KONTEYNER

KONTEYNER:

Konteynerlerin Kullanım Alanları:

Konteynerler genellikle şantiyelerde ve bağ, bahçe gibi yerlerde daha çok talep görse de konteynerler her amaca uygun şekilde üretilip hazırlanma olanağına sahiptir. 

 

Üretim Şekilleri:

Konteynerler genel olarak saclı, sandviç panelli olarak üretilmektedir ama isteğe bağlı özel üretim konteyner de yapılabilmektedir. 

 

Sandviç Panel Konteynerler:

Sandviç panel konteynerler cam yünlü veya poliüretanlı olarak sınıflandırılmaktadır ve adın da anlaşılabileceği gibi duvarları ve çatısı sandviç panelden oluşmaktadır. Sandviç panel konteynerler yapı itibariyle biraz daha pahalı olmasının yanı sıra daha iyi ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlamaktadır. Bu tip konteynerler de elektrik ve su tesisatları duvarın içinden yapılamadığı için açıkta kalmaktadır.

Sac Konteynerler:

Sac konteynerler yapısı itibariyle biraz daha teferruatlı bir sistemdir, böyle olması her şekilde üretilebilme ve seçenek kartelası sunma imkanı sağlamaktadır. Sac Konteynerler de fırın boyalı paslanmaz sacların trapez kalıbıyla şekillendirilip konteynerin dış duvarları dönülür, dış duvar ile iç duvar arasına yalıtım malzemesi koyulur(strafor veya camyünü) daha sonrasında iç duvar döşenir. iç duvarlar standart olarak lambiri denilen plastik esaslı malzemeden yapılmaktadır ama isteğe bağlı bu materyal değiştirilip iç duvarlara betopan, alçıpan, osb vs. gibi plakalarla döşenebilir. Bu konteynerler daha puzzule bir sistem olduğu için elektrik ve su tesisatları sıva altı yani duvar içerisinden yapılır ve dışarıdan görünmeyecek şekilde gizlenmiş olur.

 

Özel Üretim Konteynerler:

Bu tip konteynerler tamamen müşterinin istediği şekilde ve kalitede konteyner üretilmektedir. Özel üretim konteynerler yapısal olarak her türlü materyali kullanabilme imkanı sunabilmektedir örneğin ; isterseniz tamamiyle ahşap bir konteyner yaptırabilir, isterseniz dış kaplaması ahşap desenli iç duvarları düz materyal ile döşetebilir, isterseniz de siding, alikobant vs. gibi malzemelerle dış kaplaması yaptırabilirsiniz.

 

Arama
MAKALE BÖLÜMÜMÜZ

Bu sayfamızda siz müşterilerimizi bilgilendirebilmek ve aklınıza takılan sorunları çözebilmek amacıyla başlıca konulara değinerek bilgi vermeye çalışacağız

BAŞLICA KONULAR
ETİKET

PREFABRİKLER